Tokarczyk i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów

Tokarczyk i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów
Adres:
ul. Rejtana 36 IVp. lok.2
35-310 Rzeszów
Kontakt:
+48 17 854 91 00

Kancelaria Tokarczyk i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów powstała w 2010 roku. Partnerzy kancelarii to grupa młodych dynamicznych osób znających się wcześniej ze wspólnej praktyki prawniczej w innych niezależnych podmiotach. Wszystkie te osoby połączyła nie tylko zażyła znajomość, ale przede wszystkim, podobny pomysł na nowoczesną „firmę prawniczą”.  Nadrzędnym celem jaki przyświecał wspólnikom w momencie zawiązanie spółki, było stworzenie pierwszego na Podkarpaciu, dużego zespołu prawnego skupionego na profesjonalnej obsłudze prawnej przedsiębiorców. Od samego początku zakładaliśmy budowę odrębnych, wysoko wyspecjalizowanych działów, odpowiedzialnych za konkretne sfery obsługi prawnych przedsiębiorców. Staraliśmy się również, w zgodzie z tym kluczem, odpowiednio dobierać naszych pracowników i współpracowników. W zakresie podziału kompetencji, zarządzania zasobami kancelarii oraz zarządzania finansami kancelarii postawiliśmy na profesjonalny zarząd, wyłączając te elementy z kompetencji Partnerów spółki.  

Bardzo ważnym elementem w strukturze naszej firmy prawniczej jest specjalnie dedykowany dla potrzeb naszej kancelarii, autorski system informatyczny zarządzający sprawami oraz zasobami ludzkimi i sprzętowymi w firmie. System umożliwia ponadto bezpośredni elektroniczny wgląd klienta do informacji o toczących się postępowaniach i ich etapach. Dzięki temu całkowicie zdygitalizowaliśmy proces sprawozdawczy. Dodatkowo, elektronicznie zarządzamy obiegiem dokumentów, zadań, wydarzeń oraz na bieżąco optymalizujemy koszty a przez to rentowność spraw. Jeżeli chodzi o kontakt z naszymi partnerami biznesowymi, kancelariami prawnymi, notarialnymi, rzecznikiem patentowym, biegłym rewidentem itp. Realizujemy go również w pełni elektronicznie włączając w to elektroniczny obieg dokumentów. Dzięki zbudowaniu wymienionej struktury kancelaria notuje stały dynamiczny rozwój.

W tej chwili obsługujemy na stałe około czterdziestu spółek prawa handlowego oraz kilkadziesiąt innych profesjonalnych podmiotów gospodarczych w tym jednostek samorządu terytorialnego i urzędów. Łączna kwota spraw windykacyjnych obsługiwanych przez kancelarię przekracza pięćdziesiąt milionów złotych.  Ze względu na położenie siedziby kancelarii blisko granicy z Ukrainą, nawiązaliśmy ścisłą współpracę z jedną z największych lwowskich kancelarii prawnych. W ramach tej współpracy, obsługujemy podmioty gospodarcze z Ukrainy oraz polskie podmioty, które próbują swoich sił na trudnym wschodnim rynku. Zespół kancelarii tworzą na stałe dwadzieścia trzy osoby w tym, w zdecydowanej większości profesjonalni prawnicy – adwokaci i radcowie prawni. Naszą praktykę prowadzimy w centrali spółki w Rzeszowie oraz od roku w naszym nowym oddziale w Przemyślu. Dziękując wszystkim klientom za dotychczasową współpracę, życzę zwyczajnie, zarówno im, jak i wszystkim nowym i potencjalnym klientom – dobrej współpracy.Marek Tokarczyk

Adwokat - Partner

Partner Zarządzający oraz założyciel kancelarii Roczniak Tokarczyk i Partnerzy. Specjalizuje się z zakresu procedury cywilnej, prawa gospodarczego oraz prawa własności  przemysłowej w szczególności z zakresu realizacji i nadzoru procesów inwestycyjnych tak  budowlanych jaki i kapitałowych. Przed rozpoczęciem  praktyki adwokackiej prowadził wykłady z zakresu prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego. Specjalista w zakresie  Jest Adwokatem wpisanym na listę Adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. Prywatną praktykę wykonuje jako Partner w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Roczniak Tokarczyk i Partnerzy zs. w Rzeszowie.

Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Studia ukończył w 2004 r., zaś od 2005 r. odbywał aplikację sędziowską prowadzoną przez Sąd  Apelacyjny w Rzeszowie, którą ukończył w 2007 r. egzaminem sędziowskim.