Kancelaria Adwokacka Adwokat Przemysław Kowalewski

Adres:
Aleja Niepodległości 17
70-412 Szczecin
Kontakt:
+48 91 433 65 97

Przemysław Kowalewski

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w 1997 r. Promotorem pracy magisterskiej z zakresu prawa spółdzielczego w Katedrze Prawa Handlowego był dr Zbigniew Kuniewicz.
Podczas ostatniego roku studiów rozpoczął pracę w duńskiej sieci sklepów Netto jako zarządca nieruchomościami zdobywając niezbędne doświadczenie w zakresie negocjacji, konstruowania umów i organizacji pracy. Odbył aplikację adwokacką pod patronatem adw. Jana Kubiaka i adw. Zbigniewa Wierzbińskiego. W 2002 złożył pomyślnie egzamin adwokacki i w tymże roku wspólnie z adw. Jackiem Lachowiczem założył kancelarię „Kowalewski i Lachowicz – Adwokaci s.c”.
Reprezentuje klientów z sukcesami przed Sądami wszystkich instancji, w tym przed Sądem Najwyższym, a także przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasbourgu. Jest uznanym specjalistą w zakresie prawa cywilnego (w szczególności rzeczowego oraz obrotu nieruchomościami), spółdzielczego oraz gospodarczego.

W czasie wolnym miłośnik narciarstwa, długodystansowych wypraw rowerowych a także pasjonat podróży w rejonie Morza Śródziemnego.