Kancelaria Indywidualna Adwokat Paweł Ciemniewski

Kancelaria Indywidualna Adwokat Paweł Ciemniewski
Adres:
ul. 3 Maja 10
41-300 Dąbrowa Górnicza
Kontakt:
+48 570 099 665

Kancelaria adwokacka w Dąbrowie Górniczej przy ul. 3 Maja 10 założona została w 1990 r. przez nieżyjącego już dziś adwokata Marka Ciemniewskiego po tym, gdy wystąpił z Zespołu Adwokackiego Nr 1 w Dąbrowie Górniczej i rozpoczął, jako pierwszy w tym mieście praktykę w formie Kancelarii Indywidualnej.

Współpraca z klientami Kancelarii opiera się nie tylko na wieloletnim doświadczeniu w wykonywaniu zawodu adwokata i rzetelnej merytorycznej wiedzy, ale także na zrozumieniu rzeczywistych potrzeb klienta, zgłębieniu problemu i dostosowaniu adekwatnych, optymalnych dla klienta rozwiązań. Relacje adwokat klient oparte są zawsze na wzajemnym zrozumieniu i pełnej świadomości klienta co do podejmowanych przez adwokata działań i możliwych efektów. Kancelarie współpracują z doświadczonymi notariuszami, tłumaczami przysięgłymi, doradcami podatkowymi, brokerami ubezpieczeniowymi oraz rzeczoznawcami i biegłymi różnych specjalności w zależności od aktualnych potrzeb dla zapewnienia kompleksowej pomocy prawnej. Adwokaci posiadają bogatą praktykę w zakresie rozwiązywania wszelkich problemów prawnych, a także w prowadzeniu spraw sądowych. Rodzinny charakter Kancelarii pozwala na osobiste zaangażowanie adwokata w prowadzenie powierzonych spraw. Dostęp do portalu informacyjnego sądów większości apelacji w kraju zapewnia klientom Kancelarii bieżącą informację o etapie prowadzonych postępowań sądowych.


Specjalizacje: Spadki, Prawo rodzinne , Ubezpieczenia, Prawa konsumenta , Nieruchomości, Sprawy karne , Prawo spółek , Działalność gospodarcza , Kontrakty gospodarcze , Zamówienia Publiczne , Prawo ochrony konkurencji , Prawo budowlane , Postępowanie sądowe , Prawo pracy firma, Pozostałe , Prawo pracy .

Paweł Ciemniewski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach zakończoną egzaminem adwokackim w roku 2000. Pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Specjalizuje się w prawie karnym, szeroko pojętym prawie gospodarczym i handlowym. Jest ekspertem w sprawach  związanych z prawem ubezpieczeniowym, w tym w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych z wypadków komunikacyjnych, z tytułu umów ubezpieczeniowych,  szkód osobowych, szkód w mieniu, nnw, szkód pracowniczych, roszczeń w stosunku do ZUS, błędów lekarskich oraz bezumownego korzystania z nieruchomości poprzez m.in. posadowienie słupów energetycznych i innych instalacji przesyłowych.  Doświadczenie zdobywał między innymi w trakcie wieloletniej współpracy z wiodącymi na rynku firmami ubezpieczeniowymi prowadząc ich obsługę prawną. Kompleksową obsługę prawną zapewnia podejmując się obrony lub występując w charakterze pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego w sprawach karnych związanych z przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji i innych, czy też pełnomocnika w sprawach cywilnych, również na etapie przed procesowym.


Joanna Ciemniewska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła aplikację sądową przy Sadzie Okręgowym w Katowicach zakończoną egzaminem sędziowskim. Nad ofertę pracy orzeczniczej w Wydziale Rodzinnym Sądu Rejonowego przedłożyła kontynuowanie tradycji rodzinnej i wykonywanie zawodu adwokata. Wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Katowicach w 2006 r. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie rodzinnym i spadkowym - w sprawach dotyczących rozwodów, roszczeń alimentacyjnych, ustalenia ojcostwa, kontaktów z dziećmi, władzy rodzicielskiej, a także w sprawach karnych, szczególnie w zakresie związanym z problemami przemocy w rodzinie.  Prowadzi sprawy majątkowe, w tym o podział majątku wspólnego, dział spadku, zniesienie współwłasności. W Kancelarii zajmuje się także problematyką  upadłości konsumenckiej

Hanka Kocowska-Ciemniewska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Posiada znaczące doświadczenie, w szczególności w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rzeczowego. Jest ekspertem w skomplikowanych postępowaniach dotyczących nabycia nieruchomości przez zasiedzenie, uwłaszczenie, sprawach o rozgraniczenie, wydanie nieruchomości, ustanowienie i zniesienie służebności, uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym.