Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Czapczyński

Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Czapczyński
Adres:
Al. gen. Józefa Hallera 78/2
53-324 Wrocław
Kontakt:
+48 501 806 431

Tomasz Czapczyński

Nazywam się Tomasz Czapczyński. Jestem właścicielem i dyrektorem zarządzającym kancelarii.

W 2003 roku ukończyłem aplikację radcowską i zostałem wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Wałbrzychu.

Od lat obsługuję polskich i zagranicznych przedsiębiorców, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne. Posiadam duże doświadczenie procesowe. Dzięki stałej współpracy z międzynarodową grupą consultingową ICG zrzeszającą kancelarie prawne z całego świata, nadzoruję szereg międzynarodowych projektów inwestycyjnych.

W życiu i w biznesie, stawiam na otwartość i zaufanie. Wiem, że oprócz wiedzy i doświadczenia, to podstawa sukcesu. Działam dynamicznie i dążę do skutecznych rozwiązań. Nie wyobrażam sobie swojej pracy bez umiejętności zrozumienia problemu, otwartości na ludzi i poczucia humoru. Pomagam przedsiębiorcom, jestem na bieżąco z ich wyzwaniami i każdego dnia przekonuję się, że biznes jest fascynujący. Spełniam się w tym, co robię. Lubię grać w golfa. Podczas rozgrywki pracuję nad sobą, nad techniką, nad skutecznością, bo w golfie liczy się rezultat. Jestem skupiony przy każdym dołku. Daje z siebie wszystko, żeby precyzyjnie uderzyć w piłkę i trafić do celu. Tak samo działam w biznesie.

Gdybym nie był prawnikiem, to zostałbym… prawnikiem.

SPECJALIZACJE:

- prawo samorządowe
- mediacje
- procesy inwestycyjne

Jacek Krzywania

Nazywam się Jacek Krzywania i pełnię funkcję szefa zespołu prawników kancelarii.

Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2013 roku ukończyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Od czerwca 2014 roku pracuję w kancelarii Czapczyński.
Specjalizuję się w opiniowaniu, redagowaniu oraz negocjowaniu umów handlowych. Doradzam przedsiębiorcom w zakresie prawa gospodarczego, handlowego i prawa pracy. Prowadzę rozmowy z kontrahentami oraz mediacje, dążące do pozasądowego rozwiązania sporu.

Obsługuję sprawy w języku polskim i angielskim.

Czuję satysfakcję z tego, że pomagam przedsiębiorcom. Jestem częścią mocnego, zgranego zespołu prawników, który wspiera ich w osiągnięciu celów biznesowych. Działam odpowiedzialnie i dynamicznie. Patrzę całościowo na powierzone mi sprawy. Zwracam uwagę na kontekst, okoliczności, sytuację.

Gdybym nie był prawnikiem, to zostałbym… inżynierem.

SPECJALIZACJE:

- prawo gospodarcze
- prawo handlowe
- prawo pracy

Magdalena Szydłowska

Nazywam się Magdalena Szydłowska.

W 1995 roku ukończyłam aplikację radcowską i zostałam wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
Specjalizuję się w prawie bankowym. Wiele lat zajmowałam się obsługą prawną Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., a następnie Banku Współpracy Europejskiej S.A. Doradzam przedsiębiorcom w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Mam duże doświadczenie w prowadzeniu spraw przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo zajmuję się prawem i postępowaniem administracyjnym.

Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji wpisane jest w moje codzienne obowiązki. Działam szybko, skutecznie, odpowiedzialnie. W każdą sprawę wchodzę na 100% swoich możliwości. Identyfikuję problem, analizuję możliwe rozwiązania i szukam najlepszego wyjścia. Lubię góry i jazdę na nartach. Wędrówki oraz zimowa atmosfera stoku dają mi energię i radość.

Gdybym nie była prawnikiem, to zostałabym… architektem wnętrz.

SPECJALIZACJE:

- prawo bankowe
- prawo gospodarcze
- prawo i postępowania administracyjne
- prawo ubezpieczeń społecznych

Anna Kałużna

Nazywam się Anna Kałużna.

W 2015 roku ukończyłam aplikację radcowską i zostałam wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
Ukończyłam stacjonarne studia prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie studia podyplomowe LL.M. in International Commercial Law na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W Kancelarii Czapczyński pracuję od 2017 roku. Zajmuję się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców, w ramach której doradzam, redaguję i opiniuję umowy, sporządzam analizy prawne, a także reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych.

Obsługuję sprawy w języku polskim i angielskim.

W swojej praktyce zawsze staram się szukać optymalnych i kompromisowych rozwiązań. Uważam, że tylko aktywne i dynamiczne wsparcie odnosi skutek i daje klientowi poczucie bezpieczeństwa. Nie boję się wyzwań, każdego zadania podejmuję się z pełnym zaangażowaniem. Odpoczynku od codzienności poszukuję w górach.

Gdybym nie była prawnikiem, to zostałabym… reżyserem teatralnym.

SPECJALIZACJE:

- prawo cywilne i gospodarcze
- prawo handlowe
- prawo pracy

Robert Drożdż

Nazywam się Robert Drożdż i jestem radcą prawnym. Ukończyłem Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.
Od 2010 roku pracuję w zawodzie prawnika. Specjalizuję się w prawie gospodarczym i handlowym, ze szczególnym akcentem na prawo spółek, prawo upadłościowe oraz prawo papierów wartościowych. Prowadzę zarówno sprawy korporacyjne, jak i gospodarcze procesy sądowe. Doradzam w temacie inwestycji budowlanych. Wykorzystuję zdobytą wiedzę z zakresu prawa zamówień publicznych.

Przez cztery lata byłem wykładowcą z zakresu prawa handlowego, prawa ochrony konsumentów i prawa ubezpieczeń gospodarczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Moja praca jest ciekawa i twórcza. Zwracam uwagę na indywidualne podejście do każdego klienta. Nie kieruję się szablonami, schematami, rutyną. Prowadzenie każdej sprawy rozpoczynam od uważnego wysłuchania Klienta. Dobra, otwarta rozmowa pozwala mi znaleźć najlepsze rozwiązanie. Czasami lubię uciec od cywilizacji. Wtedy można mnie spotkać albo pod żaglami albo na górskich ścieżkach.

Gdybym nie był prawnikiem, to zostałbym… inżynierem mechaniki pojazdów.

SPECJALIZACJE:

- prawo gospodarcze i handlowe,
- prawo upadłościowe,
- kontrakty i prawo papierów wartościowych,
- spory gospodarcze.

Konrad Bończak

Nazywam się Konrad Bończak.

Jestem absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Aplikację radcowską odbyłem we Wrocławiu gdzie w 2014 r. zostałem wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
W kancelarii zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorców, w tym w szczególności redagowaniem i opiniowaniem umów, sporządzaniem opinii prawnych, dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych oraz prawną windykacją wierzytelności. Reprezentuję również klientów kancelarii w postępowaniach sądowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem zarówno jako prawnik doradzający przedsiębiorcom w ramach zewnętrznych kancelarii prawnych, jak i jako in house lawyer, działający w ramach wewnętrznej struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Pozwoliło mi to lepiej zrozumieć biznesowy kontekst powierzanych mi spraw oraz poznać szerokie spektrum wyzwań, jakie pojawiają się w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorcy.

Wolny czas staram się spędzać aktywnie – szczególnymi względami darzę snowboard, kolarstwo i od niedawna triathlon. Codzienną pogodę ducha zapewnia mi mój buldog angielski. Lubię dobre kino. Dla relaksu czytam powieści kryminalne.

W życiu prywatnym jestem osobą sumienną i konsekwentną i tak tez podchodzę do powierzanych mi zadań.

Gdybym nie był prawnikiem to zostałbym… pilotem wojskowym.

SPECJALIZACJE:

- prawo cywilne
- prawo gospodarcze
- roszczenia odszkodowawcze

Agnieszka Szmigielska

Nazywam się Agnieszka Szmigielska, jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach prawo i psychologia.

W 2015 r. ukończyłam aplikację przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu, gdzie jestem wpisana na listę adwokatów. Zawodowo specjalizuję się w prawie rodzinnym (również międzynarodowym, w tym w zagadnieniach związanych z uprowadzeniem dziecka za granicę) i prawie karnym.

Psychologia jest moją pasją, zwłaszcza kliniczna. Moje zawodowe zainteresowania obejmują także problematykę pamięci w kontekście wiarygodności zeznań świadków. W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu oraz Uniwersytetem Wrocławskim prowadzę zajęcia ze studentami z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy i psychologii sądowej. W wolnych chwilach lubię czytać literaturę piękną, słuchać muzyki i rozmawiać z ludźmi.

SPECJALIZACJE:

- prawo rodzinne
- prawo opiekuńcze

Barbara Łania-Pietrzak

Nazywam się Barbara Łania-Pietrzak.

Jestem doradcą specjalizującym się w zarządzaniu własnością intelektualną i innowacjami.
Posiadam wszechstronne wykształcenie i doświadczenie pozwalające na sprawne poruszanie się w zagadnieniach związanych z wdrażaniem nowych technologii oraz zarządzaniem własnością intelektualną.

Jestem absolwentką programu Top500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studiów prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam liczne kursy związane z zarządzaniem IP oraz praktykę w Europejskim Urzędzie Patentowym.

Zarządzanie własnością intelektualną jest wspaniałym zagadnieniem, gdyż pozwala mi na poznawanie niezwykłych ludzi, podejmowanie ciekawych wyzwań, tworzenie zawsze nowych, dopasowanych rozwiązań, a czasem nawet ociera się o bycie detektywem. Mam bogate doświadczenie w budowaniu strategii zarządzania własnością intelektualną, od momentu identyfikacji przedmiotów IP (audyty), poprzez szacowanie swobody operacyjnej i nowości rozwiązań, ustalenie polityki ochrony i zarządzania IP w przedsiębiorstwach, budowanie portfolio IP, wspieranie w wyszukiwaniu partnerów naukowych i biznesowych, aż do wsparcia działań marketingowych i pomocy przy pozyskiwaniu funduszy. Byłam naukowcem, pracowałam w handlu technologiami high-tech, a obecnie tworzę strategie IP dla przedsiębiorstw, VC, uczelni i centrów transferu technologii. Zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym zawsze dążę do sytuacji ‚win-win’.

SPECJALIZACJE:

- strategie zarządzania własnością intelektualną (przedmioty prawa autorskiego i własności przemysłowej)
- nowe produktowy rynkowe i zagadnienia transferu technologii
- nowe technologie i B+R (w tym high-tech: nano-, bio-, med- tech)
- patenty i badania stanu techniki

Mariusz Wróbel

Nazywam się Mariusz Wróbel.

Jestem absolwentem Wydziału Konstrukcji Budowlanych Politechniki Zielonogórskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania i Marketingu na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Executive MBA na Politechnice Wrocławskiej.
Posiadam uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Specjalizuję się w zarządzaniu projektami inwestycyjnymi.

W latach 2013 – 2019 pełniłem funkcje Głównego Inżyniera ds. Remontów i Inwestycji oraz Kierownika Projektu PMP w KGHM Polska Miedź SA. Przez wiele lat byłem menedżerem i kierownikiem projektów m.in. w Budmax, TULCON oraz O2Polska. Zrealizowałem takie inwestycje jak m.in.: rozbudowa zakładu GKN Driveline w Oleśnicy, budowa Zakładu ocynkowni dla Inwestora Zink Power BUK w Niepruszewie, budowa kompleksu rekreacyjno-rehabilitacyjnego „AQUAPARK Polkowice”, budowa osiedla mieszkaniowego “Centrum” w Polkowicach, budowa wieży szybowej stalowej (61m, 420t) KGHM szyb R-IX, adaptacja Fabryki Domów w Lubinie na Centrum Logistyczne, budowa Szpitala Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, budowa Hali Sportowo-Widowiskowej w Bystrzycy Kłodzkiej, czy budowa Silver House przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu.

Z Kancelarią Radców Prawnych Tomasz Czapczyński współpracuję w zakresie kompleksowego prowadzenia procesu inwestycji budowlanych.

Adrian Zając

Nazywam się Adrian Zając.

Jestem specjalistą ds. ochrony środowiska i gospodarki odpadami.
Pierwsze kroki stawiałem w Centrum Doskonałości Recyklingu Politechniki Wrocławskiej. Później pracowałem w administracji publicznej — samorządowej i rządowej. Prowadziłem postępowania administracyjne, dotyczące przedsiębiorstw, które wykraczały poza ramy zwykłego korzystania ze środowiska. Wydawałem decyzje, zgody, pozwolenia.

Jako starszy inspektor ochrony środowiska w Wojewódzkim Inspektoracie we Wrocławiu, przeprowadziłem kilkaset kontroli podmiotów gospodarczych i organów samorządowych. Byłem zaangażowany w działania pokontrolne i postępowania administracyjne.

Znam normy i regulacje, które obowiązują przedsiębiorców. Podpowiadam na co zwrócić uwagę, żeby uniknąć problemów, kar i obciążeń finansowych. Debatowałem na temat europejskiego prawa ochrony środowiska w Brukseli, jako członek międzynarodowej organizacji IMPEL — The European Union Network for the Implementation and Enforcement of Environmental Law. Wielokrotnie opiniowałem projekty zmian aktów normatywnych.

Pomagam przedsiębiorcom, których dotyczy temat ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. W swojej pracy doceniam możliwość kreowania rzeczywistości i wyznaczania nowych standardów. Mam duszę społecznika —działam i czuję satysfakcję, za każdym razem, kiedy jestem wsparciem w trudnych sytuacjach. Ćwiczę kalistenikę. Podczas treningu odsuwam codzienne sprawy i skupiam się na osiągnięciu maksimum swoich możliwości.

Gdybym nie był prawnikiem, to zostałbym… psychologiem.

SPECJALIZACJE:

- prawo ochrony środowiska
- gospodarka odpadami

Monika Czapczyńska

Nazywam się Monika Czapczyńska i nadzoruję funkcjonowanie oddziału Kancelarii Radców Prawnych Czapczyński w Głogowie.

Chociaż z wykształcenia nie jestem prawnikiem, to doceniam ten zawód za możliwości rozwoju, jakie otwiera. Pracuję w zgranym zespole, który tworzy przyjazne miejsce dla przedsiębiorców. Podoba mi się nasza dynamika działania i to, że zawsze dotrzymujemy słowa. Doceniam kreatywność oraz zaangażowanie naszych pracowników.

Chętnie spędzam czas na doskonaleniu gry w golfa oraz na czytaniu dobrej książki. Lubię poznawać nowe smaki, a talerz z owocami morza przywołuje we mnie miłe wspomnienia z podróży.

Agnieszka Owczarska

Nazywam się Agnieszka Owczarska i jestem aplikantem radcowskim przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

W 2015 roku uzyskałam tytuł magistra prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyłam również studia podyplomowe organizowane przez Politechnikę Wrocławską na kierunku „Gospodarka nieruchomościami. Zarządzanie – Utrzymanie – Wycena”.

Już w trakcie studiów duży nacisk kładłam na poznanie praktycznej strony stosowania prawa, doświadczenie zdobywając w sądach, kancelariach adwokackich, radcowskich i komorniczych.

W swojej dalszej praktyce zajmowałam się przede wszystkim prawem nieruchomości i obsługą projektów inwestycyjnych, dzięki czemu miałam okazję poznać i zrozumieć jak ważny jest aspekt biznesowy przy bieżącym wsparciu prawnym przedsiębiorców. Prawo nieruchomości, a także prawo korporacyjne niewątpliwie leży w obszarze moich zainteresowań zawodowych. W dziedzinach tych najchętniej wspieram działania Kancelarii.

Jestem osobą odpowiedzialną i pomysłową, lubię wyzwania. Dużą wagę przywiązuję do rozwoju, stąd w Kancelarii najbardziej cenię sobie pracę z profesjonalistami. Prywatnie uwielbiam długie wyprawy rowerowe, literaturę kryminalną i kino.

Gdybym nie była prawnikiem pewnie zostałabym profilerem, jestem bowiem miłośniczką kryminałów.

SPECJALIZACJE:

- prawo nieruchomości
- prawo cywilne