Kancelaria Adwokacka Adwokat Przemysław Kowalewski

Kancelaria Adwokacka Adwokat Przemysław Kowalewski
Adres:
Aleja Niepodległości 17
70-412 Szczecin
Kontakt:
+48 91 433 65 97

Kancelaria powstała w 2002 r. Adwokat Przemysław Kowalewski na seminarium prawa handlowego pisał pracę z zakresu prawa spółdzielczego i już podczas studiów prawniczych rozpoczął pracę w duńskiej sieci sklepów dyskontowy NETTO, która była częścią koncernu Dansk Supermarket A/S. Adw. Przemysław Kowalewski przez dwa lata kierował działem zarządzania nieruchomościami w Netto Artykuły Żywnościowe Sp. z o.o. zdobywając niezbędne doświadczenia m.in. z zakresu negocjacji, konstruowania umów, pozwoleń administracyjno-prawnych, rozwoju sieci. W trakcie czteroletniej aplikacji poza okresem pracy w sądach i prokuraturze adw. Przemysław Kowalewski praktykował w wieloosobowej kancelarii adwokatów i radców prawnych obsługujących przedsiębiorców polskich i zagranicznych, a także w kancelarii specjalizującej się w procesach odszkodowawczych, ubezpieczeniowych oraz karnych i z zakresu prawa pracy.

Praktycznie od początku działania kancelaria prowadziła medialne procesy przeciwko wykonawcom dróg krajowych, firmom ubezpieczeniowym, o uchylenie uchwał korporacyjnych osób prawnych, dotyczące praw rzeczowych na nieruchomościach jak i sprawy dotyczące największych inwestycji w regionie jak i na terenie miasta Szczecin (Kaskada, Pionier, Otex, biurowce w pobliżu Bramy Portowej). Współpracując z UM w Szczecinie kancelaria pomagała zrealizować największą galerię handlową w  Szczecinie oraz Teatr Lalek „Pleciuga”. Kancelaria prowadziła także znane w regionie sprawy z zakresu prawa autorskiego i o ochronę praw niemajątkowych. Adwokaci Kancelarii byli również obrońcami w interesujących opinię publiczną procesach karnych.

Kancelaria zatrudnia obecnie dziewięć osób w tym m.in. dwóch adwokatów, trzech aplikantów adwokackich, dwóch pracowników prowadzących działalność naukową, prawników z wieloletnim stażem pracy w kancelariach prawniczych. Pracownicy kancelarii otrzymują nagrody za osiągnięcia naukowe. Zakres prowadzonych spraw jest duży ze względu na zainteresowania i praktykę zatrudnionych osób, ale od początku kancelaria specjalizuje się w sprawach cywilnych i administracyjnych, w tym dotyczących nieruchomości, związanych prawem spółdzielczym, prawem handlowym, prawem własności intelektualnej, upadłościowym, opieką społeczną. Znajduje to wyraz w obsłudze podmiotów związanych z sektora publicznego i prywatnego działających w Polsce jak i poza granicami. Kancelaria prowadzi także sprawy klientów indywidualnych z zakresu prawa cywilnego, karnego, rodzinnego i pracy. Zespół kancelarii to mieszanka doświadczenia oraz energii profesjonalnie merytorycznie przygotowanej grupy prawników.

Siedziba kancelarii znajduje się na głównej reprezentacyjnej al. Niepodległości w Szczecinie, dziesiątej najdroższej ulicy w Polsce, gdzie zajmuje piętro zabytkowego reprezentacyjnego biurowca.