Czterech adwokatów dołącza do kancelarii Lubasz i Wspólnicy

Zespół kancelarii Lubasz i Wspólnicy powiększył się o cztery nowe osoby. Do grona specjalistów dołączyli: adw. Agnieszka Świerczyńska, adw. Monika Puszka, adw. Agnieszka Stefańska-Pieczara oraz adw. Piotr Golba. Swoim różnorodnym doświadczeniem wzbogacą zespoły ds. ochrony danych, e-commerce, sporów konsumenckich, prawa pracy oraz prawa korporacyjnego.

Zespół specjalistów ds. ochrony danych osobowych rośnie

Adwokat Agnieszka Świerczyńska specjalizuje się w obszarze ochrony danych osobowych, prawie farmaceutycznym oraz prawie nowych technologii. Posiada doświadczenie w projektach związanych ze wdrażaniem procedur związanych z ochroną danych osobowych oraz pełnieniu funkcji inspektora ochrony danych/koordynatora ds. danych w spółkach farmaceutycznych. Jej kompetencje obejmują także sektor IT, chemiczny oraz spożywczy. Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła studia podyplomowe z prawa nowoczesnych technologii na Akademii Leona Koźmińskiego oraz studia podyplomowe z wiedzy o integracji europejskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W kancelarii Lubasz i Wspólnicy wzmocni grupę ekspertów ds. ochrony danych i e-commerce.

Od audytu wewnętrznego do prawa podatkowego

Monika Puszka jest doświadczoną adwokat, która reprezentowała konsumentów w sporach z bankami, w tym w sporach frankowych. Dysponuje znajomością narzędzi w obszarze audytu wewnętrznego. Posiada praktykę w prowadzeniu postępowań karnych, w szczególności w sprawach z wypadków komunikacyjnych. Wykształcenie zdobyła na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu audytu wewnętrznego w administracji i przedsiębiorstwach na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest Audytorką II stopnia wpisaną na listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych PiKW w 2021 r. Ponadto, ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Obszar, którym będzie zajmować się w kancelarii Lubasz i Wspólnicy to spory konsumenckie.

Prawo pracy bez tajemnic

Kolejną osobą, która wzmacnia grono prawników jest adwokat Agnieszka Stefańska-Pieczara. Doświadczenie zdobyła w obsłudze podmiotu wchodzącego w skład jednej z największych grup kapitałowych w Polsce. Specjalizuje się w bieżącej obsłudze podmiotów korporacyjnych. W spektrum jej zainteresowań leży również prawo pracy. Posiada także doświadczenie jako prawnik procesowy. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aplikację odbyła w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. Obszarem jej działalności w kancelarii Lubasz i Wspólnicy jest prawo pracy oraz prawo korporacyjne.

Ekspert dbający o prawo w biznesie

Kolejnym adwokatem, który dołączył do zespołu jest Piotr Golba. Specjalizuje się w prawie gospodarczym prywatnym, a w szczególności w prawie spółek oraz prawie cywilnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych, w tym spółek publicznych i reorganizacji spółek prawa handlowego. Piotr posiada również doświadczenie w zakresie relacji inwestorskich. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obszarem jego specjalizacji jest prawo w biznesie.

Kancelaria o nowoczesnym podejściu

Lubasz i Wspólnicy to kancelaria radców prawnych i adwokatów o ogólnopolskim zasięgu. Kieruje się zasadą „Nowocześnie dla biznesu”. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, prawie e-commerce, prawie IT, prawie sztucznej inteligencji, a także prawie gospodarczym, prawie pracy i compliance. Posiada biura w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Jest laureatem „The Legal 500” w 2021 i 2020 roku w kategorii Data Privacy and Data Protection. W 2017 i 2019 roku rekomendowana przez Global Law Experts w zakresie ochrony danych osobowych. Od 2018 r. pr. dr Dominik Lubasz jest wyróżniany corocznie w rankingu Chambers and Partners w kategorii „TMT: Data Protection”. W rankingu „The Legal 500” wyróżniony w 2021 i 2020 r. jako „Leading Individual” w kategorii “Data Privacy and Data Protection”.

Wspólnikami kancelarii są radcowie prawni dr Dominik Lubasz i Witold Chomiczewski, LL.M. oraz dr hab. Monika Namysłowska, prof. Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji.

 

Artykuły z tej kategorii