Do warszawskiego biura Kancelarii Lubasz i Wspólnicy dołączają adw. Magdalena Sudoł i r. pr. dr Jacek Matraszek

Kancelaria Lubasz i Wspólnicy nieustannie się rozwija i dąży do rozszerzania swoich bloków specjalizacyjnych. W związku z tym zespół kancelarii również się powiększa. W ostatnim czasie do warszawskiego biura dołączyła adwokat Magdalena Sudoł oraz radca prawny dr Jacek Matraszek.

adw. Magdalena Sudoł w Lubasz i Wspólnicy

Zajmie się wsparciem przedsiębiorców w zakresie prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych i zatrudniania cudzoziemców. Od wielu lat reprezentuje pracodawców przed sądami oraz w postępowaniach kontrolnych. Ma także doświadczenie przy doradztwie transakcyjnym obejmującym wsparcie przy procesach przejęcia personelu, restrukturyzacji i reintegracji zespołów pracowniczych i outsourcingu pracowników.

Ukończyła prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Centrum Prawa Amerykańskiego Chicago-Kent College of Law, a także program K.U. Leuven LL.M. i podyplomowe studia Prawa Konkurencji w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

 

 

r. dr Jacek Matraszek

Specjalizuje się w prawie gospodarczym prywatnym, w szczególności w prawie spółek oraz prawie cywilnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych, w tym reorganizacji spółek prawa handlowego.

Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskał po publicznej obronie rozprawy doktorskiej pt. „Wady oświadczeń woli przy podejmowaniu uchwał organów spółek kapitałowych” przygotowanej pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Szumańskiego.

Ukończył studia doktoranckie na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawo na WPiA Uczelni Łazarskiego oraz administrację na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Powyższe zmiany w zespole mają na celu rozwój specjalizacji Business, w ramach której Lubasz i Wspólnicy świadczy pomoc prawną z zakresu prawa pracy i prawa gospodarczego prywatnego, w tym prawa spółek. Pozwolą one na zapewnienie klientom Kancelarii wyspecjalizowanych usług prawnych w tych dziedzinach prawa.

 

Kancelaria o nowoczesnym podejściu

Lubasz i Wspólnicy to wywodząca się z Łodzi kancelaria o szerokim zasięgu działania, kierująca się zasadą „Nowocześnie dla biznesu”. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, prawie e-commerce, prawie IT, prawie sztucznej inteligencji, a także prawie gospodarczym, prawie pracy i compliance.

Jest laureatem „The Legal 500” w 2020 roku w kategorii Data Privacy and Data Protection. W 2017 i 2019 roku rekomendowana przez Global Law Experts w zakresie ochrony danych osobowych. Od 2018 r. dr Dominik Lubasz jest wyróżniany w rankingu Chambers and Partners w kategorii TMT: Data Protection. W rankingu „The Legal 500” wyróżniony w 2020 r. jako „leading individual” w kategorii Data Privacy and Data Protection.

Kancelaria Lubasz i Wspólnicy posiada biura w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Wspólnikami kancelarii są radcowie prawni dr Dominik Lubasz i Witold Chomiczewski, LL.M. oraz dr hab. Monika Namysłowska, prof. Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji.

Artykuły z tej kategorii