Sukces Kancelarii KKLW w postępowaniu odwoławczym przed Krajową Izbą Odwoławczą

Prawnicy kancelarii KKLW reprezentowali spółkę Arup Polska przed Krajową Izbą Odwoławczą w odwołaniu od czynności wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na „Usługi Konsultanta wsparcia technicznego ds. opracowania Master Planu dla Centralnego Portu Komunikacyjnego”.

Przedmiotowe usługi o wielomilionowej wartości są kluczowe dla projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Nie bez satysfakcji zatem informujemy, iż w wyniku odwołania decyzja zamawiającego o wyborze oferty konkurencyjnej została unieważniona i uznana za podlegającą odrzuceniu. Procedurę odwołania prowadzili prawnicy specjalizujący się w zamówieniach publicznych – mec. Przemysław Wierzbicki, mec. Marta Ewiak – Kawecka oraz mec. Maciej Łysakowski.

Firma Arup jest jedną z wiodących firm doradztwa technicznego na świecie (zatrudnia ponad 16.200 pracowników). Konsultanci Arup planują oraz projektują najważniejsze porty lotnicze na całym świecie (m.in. najnowocześniejsze mega-huby w Istambule czy Meksyku). CPK to kolei planowany węzeł przesiadkowy w centrum Polski, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów powstanie Port Lotniczy Solidarność, który już na pierwszym etapie realizacji będzie obsługiwał do 45 mln pasażerów rocznie.

KKLW jest rekomendowana w EMEA Legal 500 w zakresie doradztwa dla sektora energetyki i surowców naturalnych, sektora nieruchomości, prawa administracyjnego i publicznego, rozwiązywania sporów, a także restrukturyzacji i upadłości.

 

Artykuły z tej kategorii